W Unidencie w Bydgoszczy mogą Państwo wykonać wybielanie zębów dwiema metodami - gabinetową oraz domową (nakładkową). Zaletą zabiegu jest to że trwa on stosunkowo krótko a efekt jest szybko widoczny. Aby proces przebiegł prawidłowo należy przed zabiegiem oczyścić zęby z płytki nazębnej i kamienia. Następnie nakładamy preparat zabezpieczający dziąsła i okolice przyszyjkowe ,na tak przygotowane zęby nakładamy żel wybielający,który pozostaje na zębach przez 15-20 min. Następnie lekarz usuwa żel z zębów i w razie potrzeby powtarza wyżej wymienione czynności, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu (maksymalnie do 3-4 razy). Należy pamiętać, że często w ciągu pierwszej doby dochodzi do dalszego rozjaśniania zębów.
Po wybielaniu zębów pacjent powinien przez minimum 3 dni stosować „białą dietę” – unikać barwiących potraw (takich jak buraki, czerwone wino, herbaty , coli) oraz palenia tytoniu. Dodatkowo powinien unikać mocno zimnych lub gorących pokarmów, ze względu na zwiększoną wrażliwość zębów.
Gabinet w mieście Bydgoszcz oferuje nakładkowe wybielanie zębów. Nakładkowe wybielanie zębów wymaga sporo czasu oraz dużej samodyscypliny ze strony pacjenta. Polega ono na regularnym stosowaniu nakładek wypełnionych żelem wybielającym, idealnie dopasowanych do kształtu zębów pacjenta. Wbrew obiegowym opiniom, nie jest ono szkodliwe, nie osłabia odporności zębów na próchnicę, nie powoduje zmian w jego strukturze oraz stanów zapalnych miazgi. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych, efekty wybielania zębów metodą nakładkową mogą utrzymywać się nawet do trzech lat.
Spory odsetek pacjentów myśli, że nakładkowe wybielanie zębów skończy się na jednej wizycie u dentysty, który z miejsca przygotuje dla nich zestaw nakładek. Nic bardziej mylnego! Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog musi zbadać stan zdrowia zarówno zębów, jak i dziąseł. Konieczne jest usunięcie osadu i kamienia nazębnego, zaleczenie ubytków, a także usunięcie starych, nieszczelnych już wypełnień. Z reguły zastępują je wypełnienia tymczasowe, gdyż zarówno te stałe, jak i uzupełnienia protetyczne (mosty czy korony) nie zmieniają koloru podczas wybielania. Po zakończeniu procesu oraz ustabilizowaniu się nowej barwy zębów, stomatolog zazwyczaj wymienia je na inne, dopasowane kolorem do aktualnego odcienia zębów.
Jeśli wszystkie zęby są odpowiednio zaleczone, a kamień nazębny usunięty, dentysta pobiera wyciski szczęki i żuchwy na specjalnych łyżkach. Następnie wykonuje się z nich odlew gipsowy. Na jego podstawie technik dentystyczny produkuje dwie przezroczyste łyżwy, czyli indywidualnie dopasowane nakładki. Pacjent otrzymuje wówczas preparat wybielający o ściśle określonym stężeniu, zależnym od stopnia wrażliwości jego zębów. Stomatolog przekazuje także wszystkie niezbędne informacje dotyczące jego stosowania. W większości przypadków nakładkowe wybielanie zębów trwa od dwóch do czterech tygodni, zaś nakładki nosi się przez około cztery godziny dziennie lub zakłada na noc. Czas trwania terapii domowej jest uzależniony od oczekiwanych rezultatów, a także stężenia preparatu wybielającego.
Część pacjentów po zakończeniu wybielania zębów metodą nakładkową skarży się na ich nadwrażliwość. W związku z tym, stomatolodzy profilaktycznie zalecają stosowanie specjalnych past do zębów nadwrażliwych – zarówno przed, w trakcie, jak i kilka tygodni po zakończeniu terapii. Pomagają one również złagodzić skutki ewentualnego podrażnienia dziąseł. Zdarza się ono u osób, które aplikują zbyt dużą ilość preparatu wybielającego do nakładki.
Kluczem do osiągnięcia wymarzonych rezultatów jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. Należy do nich m.in. właściwa dieta, zwana też „białą dietą”. Oznacza to, że zarówno w trakcie terapii, jak i przez około dwa tygodnie po jej zakończeniu, pacjent powinien unikać potraw i napojów mogących przebarwić zęby. Zalicza się do nich kawa, herbata, soki z ciemnych owoców, czerwone wino czy cola.
Ważne jest również odpowiednie postępowanie w trakcie noszenia nakładek z żelem wybielającym. Przed ich umieszczeniem w jamie ustnej należy dokładnie wyszczotkować zęby oraz wyczyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej. Podczas noszenia nakładki nie powinno się nic pić, jeść ani palić papierosów. Po jej wyjęciu trzeba oczyścić zęby z resztek preparatu, dokładnie wypłukać usta wodą, zaś nakładkę umyć pod strumieniem bieżącej wody, zwracając uwagę na to, by dokładnie usunąć pozostałości żelu.
Zapraszamy do naszego gabinetu w Bydgoszczy na zabieg profesjonalnie przeprowadzony zabieg wybielania zębów.